نویسنده
تاریخ انتشار
۱۷ شهریور ۱۴۰۲
تعداد بازدید
131 بازدید
رایگان

«پاورپوینت فنون تست زنی»

این پاورپوینت شامل ۱۸ اسلاید میباشد

پاورپوینت فنون تست زنی
پاورپوینت فنون تست زنی

در آزمون های چهار گزینه ای تاکید سوالات بر مفاهیم و جزییات می باشد. بنابراین هنگام مطالعه جهت آمادگی برای این آزمون ها، همه ی نکات درس را بدقت بخوانید. و هیچ قسمتی را رها نکنید. خود را به جای طراح سوال گذاشته، و سعی کنید هیچ نکته ای را از قلم نیندازید.

تست ها از دو قسمت تشکیل شده اند:
۱- صورت سوال (متن پرسش یا تنه سوال)
۲- گزینه ها یا پاسخ های پیشنهادی

 

درصد گیری :
تعداد تست های درست ضرب در ۳
منهای تعدا د تست های غلط
تقسیم بر تعداد کل تست ها ضرب در ۳
در پایان ضرب در ۱۰۰

 

فنون تست زنی

تجربه نشان داده است که عموم دانش آموزان گرچه قبل از شرکت در آزمون مطالعات فراوانی داشته اند، اما به دلیل نداشتن آگاهی لازم از اصول تست زنی، نداشتن دقت و سرعت عمل توفیق کامل نصیب آنها نشده است.

 


۱- بررسی اجمالی از سوالها داشته باشید.

  سوالها را بطور اجمالی بررسی کنید. راهنماییها را به دقت بخوانید و متوجه تعداد و نوع سوالها باشید و وقت خود را بر طبق ارزش سوالها زمان‌بندی کنید. این بررسی اجمالی کمک زیادی می‌تواند به شما داشته باشد و از احتمال بروز اشتباه در درک سوالات جلوگیری نماید. همچنین گام اساسی برای شروع کار تست زنی است.

 


۲- تقسیم زمان  (زمان را در نظر داشته باشید):

  زمان یکی از عواملی است که قبل از تست زدن و پاسخگویی به آزمونهای تستی باید مدنظر باشد. سعی کنید وقت خود را با توجه به ارزش زمان‌بندی کنید. بسیار مهم است که مدت زمانی که برای پاسخگوی به هر سوال در نظر می‌گیرید با مدت زمانی که برای پاسخگویی آن سوال تعیین شده هماهنگ باشد. خوب است برای ایجاد هماهنگی، در منزل شرایطی شبیه به آزمون اصلی بوجود بیاورید و ساعتی که زمان آن قابل تنظیم باشد را در نظر بگیرید و به تعدادی سوال با زمان مشخص پاسخ دهید.

 


۳- دقت کنید:
  * اکثر اشتباهات که در هنگام تست زدن پیش می‌آید مربوط به افعال جملات است. سوالاتی که آخرشان با کلماتی چون می‌شود و نمی‌شود، می‌باشد و نمی‌باشد، است و نیست، به جزء و … تمام می‌شود ممکن است داوطلب را دچار خطا کند.

* عدم دقت در هنگام تست زدن موجب می‌شود که فرد گزینه اشتباه را انتخاب کند.

* نکته دیگر اینکه در آزمونهای چهار گزینه‌ای معمولا چهار گزینه شباهت زیادی بهم دارد و ممکن است داوطلب با خواندن اولین گزینه آن را صحیح بداند و از خواندن سه گزینه دیگر خودداری کند. توجه داشته باشید که چهار گزینه را حتما بخوانید و با مقایسه آنها را انتخاب کنید.

* در موقع حدس زدن معمولا اولین حدس شما درست است. بنابراین زیاد وسواس به خرج ندهید تا جواب را عوض کنید مگر در مواقعی که مطمئن هستید.
* پاسخهایی را که می‌بینید غلط است را کنار بگذارید و بدین طریق تعداد پاسخها را محدود کنید تا احتمال پیدا کردن پاسخ صحیح را بیشتر کنید.

 

پاورپوینت فنون تست زنی
پاورپوینت فنون تست زنی

مطالعه بیشتر

دانلود پاورپوینت فنون تست زنی
راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *