پاورپوینت معماری مدرن متاخر

نوع فایل
zip,ppt
حجم فایل
MB 10
نویسنده
تاریخ انتشار
۳ اردیبهشت ۱۴۰۳
تعداد بازدید
53 بازدید
۱۲,۰۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید

«پاورپوینت معماری مدرن متاخر»

این پاورپوینت شامل ۵۳ اسلاید میباشد

پاورپوینت معماری مدرن متاخر
پاورپوینت معماری مدرن متاخر

دوره معماری مدرن متاخر را می توان از بعد از جنگ جهانی دوم تا اوایل دهه هفتاد محسوب کرد . دراین زمان بسیاری از معماران بزرگ دوران معماری اولیه ومتعالی همچون رایت ، لوکوربوزیه، گروپیوس ومیس وندروهه بودند آنها کماکان فعال بوده ونقش بسزایی درشکل گیری معماری آوانگارد داشتند.
رایت دراین دوره همچنان به عنوان معروفترین ومهم ترین معمار آمریکا شناخته       می شد وپیروان بسیاری در آمریکاو اروپا داشت . اوتنها معماری است که درهر سه دوره معماری مدرن ساختمانهایی با شهرت جهانی ساخت است . آموزش معماری رایت ازشیوه قراردادی ورسمی فاصله داشت ، اوکارخود را با تحصیل دررشته مهندسی دردانشگاه وسیکانسین درسال ۱۸۸۵ شروع کرد اما این رشته را ادامه نداد وبه جای آن به شیگاگو رفت ودرآنجا برای جوزف لیمن طراح خانه های حومه نشین کارکرد.

وی دردو دفتر طراحی خود به نام های تلیسین شرق درایالت وسیکانسین وتلیسین غرب درایالت آریزونا به تدریس دانشجویان معماری وتبین وطراحی معماری ارگانیک مشغول بود. وی آخرین شاهکار خود یعنی موزه گوگنهایم (۵۹- ۱۹۴۳) را درنیویورک درآخرین سالهای عمرخود به صورت تندیسی دوارطراحی نمود ویک باردیگر توجه جهانیان را به سمت خلاقیت ونو آوری درکارهای خود جلب کرد.

پاورپوینت معماری مدرن متاخر
پاورپوینت معماری مدرن متاخر

درپایان جنگ وی تقریبا هفتاد سال داشت ومشغول طراحی موزه گوگنهام بود این ساختمان درمقابل پارک مرکزی درمانهاتان ساخته می شد. واکنش اولیه رایت نسبت به این طرح پیشنهادنوعی «مرکزهنری» بودکه کارگاههای الحاقی راهم شامل می شد. ساختمان دوریک شیبراهه مارپیچی گسترده که اطراف فضایی مرکزی درمیان راههایی با عرضهای فزاینده بالامی رود، قرار گرفته است .

پاورپوینت معماری مدرن متاخر
پاورپوینت معماری مدرن متاخر

اولین بارمعماری دراینجا به صورت هنری تجسمی ظاهرمی شود به جای روی هم گذاشتن لایه های چینه چینه به طور معمول که بابرش واتصال لب به لب با ساختار تیروستون به هم متصل شده است . طبقه ای درطبقه دیگر پویایی می یابد .

تمامی ساختمان با بتون ریزی کامل درقالبی درنهایت بساطت بیشتر به پوسته تخم مرغ شبیه است .

لوکوربوزیه به عنوان استاد مسلم ونظریه پرداز اصلی معماری مدرن ، دراین دوره از عقاید دهه  ۲۰ و۳۰ خود  درمعماری فاصله گرفت وی به جای تکیه بریک معماری انتزاعی صرف وطراحی مکعب های مدرن ، به سمت تندیس های احساس گرایانه گرایش پیداکرد

پاورپوینت معماری مدرن متاخر
پاورپوینت معماری مدرن متاخر

.این موضوع را می توان درکارهای آخراو همچون کلیسای رونشان (۵۴-۱۹۵۰)و ساختمان های ساخته شده در چندیگار هند( ۶۴-۱۹۵۱) و بالاخره مرکز هنری کارپنتر( ۶۴-۱۹۶۱)دردانشگاه ها وارد آمریکا ملاحظه کرد.

lکلیسای نوتردام رونشان – لوکوربوزیه :

پاورپوینت معماری مدرن متاخر
پاورپوینت معماری مدرن متاخر

قدم اول سایت کلیسا می باشد که لوکوربوزیه به شناخت نیروهای داخل سایت شروع به طراحی کرده است . کلیسا برروی مرکزیک تپه که دور تا دور آن را درختان گرفته اند قرار دارد مسیر رسیدن به کلیسا از روی شیب پائین کلیسا شروع شده وبه ورودی کلیسا می رسد این مرکزیت وارتفاع نسبتا بلند این امکان را می دهد که کلیسا همواره درنقطه دید وکانون توجه مخاطبان قرار گیرد . این نیروی سایت با طراحی عنصر عمودی درحجم بیشتر خود نمایی می کند .

پاورپوینت معماری مدرن متاخر
پاورپوینت معماری مدرن متاخر

درمورد حجم کلیسا باید گفت که از احجام وخطوط متضاد (منحنی وشکسته ) تشکیل شده است . سازه کلیسا از جنس بتن انتخاب شده تالوکوربوزیه آزادی بیشتری برای طراحی سطوح منحنی داشته باشند نورکلیسا نیزاز سقف ودیوارهای اطراف سالن کلیساو دوبرج استوانه ای شکل تامین می شوند که هر کدام مفاهیم جداگانه ای را برای مخاطب خود خواهند داشت .

پاورپوینت معماری مدرن متاخر
پاورپوینت معماری مدرن متاخر

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *